Üniversiteye Kaçıncı Girdiğimizi Nasıl Öğrenebiliriz?


Okulda kaçıncı olduğunu öğrenme üniversite

Konu İstatistikleri Konuya En Çok Yazanlar Konuya Yazanların Platform Dağılımı BR4 0,594 1.2.165 Version: 1.2.1960 Sıkça Sorulan Sorular Üniversiteye kaçıncı bayağı girdim Üniversite kaçıncısı olduğumu nasıl öğrenebilirim? Bazı üniversitelerde mektep numarasının son 2 hanesi sırada yerleştiğini gösterirken, birtakım okullarda şayet bu sayılar bölümdeki alfabetik sıraya göre yahut kayıt sıralamasına göre yapılabiliyor. Bunu öğrenmenin yolu şayet alakalı üniversitenin talebe işleri bürosundan bilgi alabilmek. Üniversiteye giriş siralamasi nedir? Başarı , alakalı bölümüne son olarak giren bireyin alakalı puan türünde başarı sıralamasıdır. 

Bölüme kaçıncı sırada girdiğimi nasıl öğrenirim?

Yani bölüme son olarak giren bireyin belirtilen puan türünde kaçıncı sırada olduğunu söylem eder. Puanların asıl hedefi sizi aşağı yukarı 2 milyondan çok şahıs arasında sıralamaktır. ÖSYM öğrenmek isteyenler osym.gov.tr adresinden öğrenebilir. YKS sınavı bitti, öğrenciler için tercih heyecanı başlayacak. ÖSYM, son 3 senede programlarına asgari puanla yerleşen adayların internet sitesi adresinden belirtti. Ek yerleştirmede puanın kullanılmasının nedeni hem rehber bilgileri üstelik adayın netice belgesinin o yıla ilişkin olmasıdır. YKS ikinci ilave yerleştirme sonuçlarına göre bir uygulamaya hakkı kazanan adayların işlemleri 26 Ekim -01 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. 2020 YKS sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler tarafında üniversite yerleştirme neticeleri bugün erişime açıldı. Bazı üniversitelerde mektep numarasının son 2 hanesi kaçıncı sırada yerleştiğini gösterirken, birtakım okullarda şayet bu sayılar bölümdeki alfabetik sıraya göre yahut kayıt sıralamasına göre yapılabiliyor.

Bölümde kaçıncı olduğumu nasıl öğrenebilirim

Yerleştiğiniz ve kayıt yaptıracağınız okulda, okulu arayarak yahut kayıt işlemleri esnasında bölüme kaçıncı bayağı yerleştiğinizi öğrenmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. YKS sonuçlarına göre bir uygulamaya kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos – 04 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri yönünden duyurulan belgelere ve tarihe göre prosedür yapacaklardır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri üniversite programının tabi bulunduğu üniversiteye, belirtilen zaman içinde başvurmaları gereklidir. Diploma sorgulama sistemine son 5 senede verilen 6 milyon diploma yüklendi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu ve hususi sektörde düzmece diplomaları meydana çıkaracak “Diploma Sorgulama Sistemi” (DSS) çalışmalarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir