Pireden Nasıl Kurtulur


Evde Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır? Pireden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir? Bir evcil hayvanla tıpkı evi bölüşmek kusursuz bir his, değil mi? Küçük dostunuzu çok sevdiğinizi, onun mutluluğu için elinizden gelen her şey yaptığınızı biliyoruz. Fakat ara sıra evdeki evcil hayvan birtakım zorluklara dahi niçin olabiliyor. Örneğin pireler! Peki, evdeki pire problemine nasıl bir çözüm bulabilirsiniz? Evde Pire Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? Pirelerin boyları 1 mm ila 10 mm arasında değişse de hayvan pireleri epey ufak boyutludur. Pirelerden kurtulmak için lazım olan programları yapmamak hem ufak dostunuzun sağlığını üstelik sizin sağlığınızı tehdit edebilir. Bu sebeple ilk olarak evcil hayvanınızı bir veterinere götürmeli ve pire damlası, pire tozu yahut iç-dış asalak aşı programını yaptırmalısınız. Bunun ardından veterinerinizin önerilerine harfiyen uymalısınız.

Eğer evinizde pire istilası yaşıyorsanız ve evinizi her gün silip süpürecek kadar vaktiniz yoksa yahut mutlak çözümü arıyorsanız bu halde böcek ilaçlama firmalarından yardım temin edebilirsiniz. Tabii bulduğunuz pire ilaçlama firmasının güvenilen, kullandıkları ilaçların Sağlık Bakanlığı tasdikli olmasından güvenilir olmalısınız. Ayrıca ilaçlama ardından firmanın talimatlarına dahi kesinlikle uymalısınız. Aksi takdirde evdeki pirelere karşı verdiğiniz savaşı kaybedebilirsiniz yahut hem kendi sağlığınızı üstelik evcil hayvanınızın sağlığını tehlikeye atabilirsiniz. Örneğin firmanın önerisinden evvela temizlik yaparsanız zemindeki yahut eşyaların üzerindeki pirelerin, yumurtalarından çıkmasına imkân vermiş olabilirsiniz. Pirelerden Korunmanın Yolları Nelerdir? Eşit miktarda sirke ve suyu karıştırarak sprey şişesine doldurun. Karışımı, evin her yerinde kullanabilmeniz mümkün. Kokunun çıkması için, camları aralık bırakabilirsiniz.

Evcil hayvanlardaki pireyi çıkarmak için, hayvanı dışarı çıkartın ve tüyleri fırçalayın. Böylece pirelerin bir alanı çıkacaktır. Daha sonra evcil hayvanınız için elverişli olan naturel pire şampuanını kullanın. Evinizde pire varsa, derin bir temizlik yapmanız lazım olur. Özellikle halı ve kanepeleri kuvvetli bir süpürgeyle çekin. Nevresim, yastık kılıfı, giyecek ve havlu gibi şahsi ürünleri çamaşır makinesinde yıkayın. Civanperçemi yahut biberiyeyi, 10 damla sedir ağacı yağı ve 1 bardak besin sınıfı diatomik toprakla karıştırın. Bu karışım köpekler için uygun bir pire ilacıdır fakat kedilere elverişli değildir. Karışımı uygulamadan evvela, kesinlikle veterinerinize danışın. Bu yağ, ortalama 200 böcek türü için etkilidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir