Kulak Deldirdikten Sonra Denize Girilir Mi?

Kulak deldirdikten sonra denize girilir mi Kulak Deldirdikten kaç gün sonra denize girilir? 6 hafta bekleyin. Yeni delinen kulağa ne sürülür? 2-3 gün süresince günde iki kere ispirto yahut antibiyotikli merhem sür. deliklerini dezenfekte etmek, enfeksiyon tehlikesini azaltır ve iyileşme sürecini hızlandırır. İspirtoyu yahut antibiyotikli merhemi pamukla yahut pamuklu çubukla kulaklarına sür.Kulağı tabancayla deldirmek zararlı mı? Delme tabancasıyla uygulanan bu prosedür her ne kadar uzmanlık gerektirmiyor gibi görünse de enfeksiyona ve diğer mühim rahatsızlıklara yol açabileceğinden görülegelen bir yerde mutlaka deldirilmemeli. Kıkırdak delinirken sarfedilen aletlerin steril olmasından güvenilir olunmalı. Kulak Deldirdikten sonra nelere dikkat edilmeli? Kıkırdak delindikten sonra denize girilir mi? Piercing gerçekleştirdikten ilk 24 saat duş almamak ; enfeksiyon oluşmaması için kent şebeke suyundan güvenliğini sağlamak lazım olur.

Bir hafta duşa girerken rastgele bir antibiyotik krem sürerek, çıkarken pansuman yaparak çeşme suyundan korunmalı ve ıslak bırakılmamalıdır. Yeni delinen kulağa hangi krem sürülür? Kulağınızı deldirdikten sonra antibiyotik yahut ispirto içeren kullanabilirsiniz. alanların böylelikle enfeksiyon kapma riski de ortadan kalkacaktır. bir pamuk yardımı ile kulağınıza kibarca sürmeniz lazım olur. uyguladığınızda iyileşme süratini dahi iki katına çıkarabilirsiniz. Kulak deliğine vazelin sürülür mü? Küpeyi takmadan evvela az miktarda memenize ve küpe yedirin ve ağrısız olarak küpelerinizi kullanın. Kulak deldirdikten sonra 6 hafta bekleyin Kulak deldirdikten sonra 6 hafta bekleyin Kulak delinirken sarfedilen delme tabancası beraberinde doktorların kullandıkları diğer steril aletlerin de bulunduğunu dile getiren Prof. Öncel Koca, mühim olanın hıfzıssıhha kurallarına adapte olmak olduğuna değiniyor ve yaşanabilecek sıhhat problemleri ile ilgili bilgi veriyor.

“Bazen bazı kulakların delinmesi sorun oluşturabilir; şunlar yara yeri enfeksiyonu riski yönünden diabetik hastalar, kanama ve pıhtılaşma bozuklukları olanlar, kötü yara iyileşmesi olanlar, bazı nörolojik ve psikiyatrik hastalığı olanlar, dermatolojik hastalığı olanlar ve gelişiminin çok başındaki yaşı ufak çocuklar biçiminde sıralanabilir. kurallarına dikkat edilmediği takdirde kan aracılığıyla bazı viral hastalıklar bulaşabilir (hepatit-B, AİDS vb). Kulak lobülü yahut kepçesinde , apse, üstelik kulak kıkırdağında nekroz ve gelecekte buna tabi biçim bozuklukları oluşabilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir