kan şekeri düşüklüğü belirtileri

Kan Şekeri Düşüklüğü Nasıl Anlaşılır

Kan Şekeri Düşüklüğü (Hipoglisemi) Nedir? Kan şekeri 70 mg/dl’nin altına düştüğünde hipoglisemi olarak adlandırılır. Bu vaziyet, ekstrem insülin salgılanması sebebiyle gelişir. Şiddetine göre hafif, orta ve ağır olarak sınıflandırılabilir. Düşük Kan Şekerinin Belirtileri Nelerdir? Her Diyabetli Kan Şekeri Düşüklüğüne Aynı Şekilde Yanıt Verir Mi? Beslenme Düzeni ve Reaktif Hipoglisemi Reaktif Hipoglisemi Nasıl Tedavi Edilir? Tanı ve tedavi için kesinlikle hekiminize başvurunuz. Bu problem total sıhhat yönünden bilhassa önemlidir.

Beynimizin nerdeyse tek yakıtı besin ve içeceklerde bulunan glikozdur. Bu sebeple bilhassa beyinsel fonksiyonlarımızın sıhhatli bir şekilde yürümesi için kan şekerimizin  belli bir civarda tutulması lazım olur. Aç kaldığınızda  ekstrem kızgınlık, tahammülsüzlük, sorun duygusal, terleme, baş dönmesi, çarpıntı, fenalık duygusal, iç çekilmesi, yemek ardından uyku ve tatlıya ekstrem düşkünlük kan şekeri düşüklüğünde en çok görülen bulgular olmakla beraber; bunların beraberinde bitkinlik, uzun zamanlı bezginlik, mutsuzluk, kg kontrolünde zorluk yaşanması, sık acıkma gibi şikayetlerde kan şekeri düşüklüğünde görülen başka bulgulardır.

Orta derecedeki kan şekeri düşüklüğünde  biraz daha önemli haller meydana çıkabilmektedir. Olaylara yoğunlaştırılmış olamama, baş karışıklığı, sinirlilik, komplike konuşma, yerinde duramama ve ağıt, acele kızma gibi şahsiyet farkılıkları olabilmektedir. Kan şekerinin şiddetli derecede seyrettiği hallerde  ise genellikle şuur kayıbı, inme, nöbet ve en fenası vefat gibi vakalar meydana çıkabilmektedir. Bizi Haritada Bulun Farkındalık Videolarımız E-posta Gönder Kan Şekeri Düşüklüğü (Hipoglisemi) Nedir? Kan şekeri düşüklüğü (hipoglisemi), kan şekeri düzeyinin 50 mg/dL düzeyinin altında olmasıdır. Normal koşullarda beden üç dört gün süresince aç kalsa dahi şeker düzeyinin aşağı inmesine engel olur ve 60’ın sınırlarında kalır. Buna karşın düzey gittikçe düşüyorsa bu önemli bir vaziyet olduğunu işaret eder. Eğer şeker hastası bir şahıs şeker düşürücü haplarla yahut insülin ile tedavi ediliyorsa bunlarda şeker düzeyinin 70’in altına inmesi de hipoglisemi olarak isimlendirilecektir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir