Buzluğa Bamya Nasıl Koyulur

En Az 1 Yıl Dayansın, Pişerken Salyalanmasın: Bamya Buzlukta Nasıl Saklanır? Bamya buzlukta nasıl saklanır, bamyayı dondurucuda nasıl çok vakit koruma edebiliriz, adım adım anlatıyoruz, toplanın. Kabul, bamya temizlerken, saklarken yahut pişirirken uygulanan sorunlar sebebiyle birtakım vakitler çok çok salyalanıyor, bu sebeple de pekçok şahıs yönünden sevilmiyor. Oysa inanın, doğru adımları izleyerek onu hiç salyalanmadan temizlemek, gizlemek, pişirmek muhtemel. Hatta hatırlayanlar olacaktır, daha evvela ve farklı farklı anlatmış, enfes bir bamya yemeği hazırlamak için gereksinim duyduğunuz bütün püf noktaları sıralamıştık. Bu kere de bamya buzlukta nasıl saklanır, bunu öğrenelim o vakit! Bu adımları uygulayarak nerdeyse 1 sene süresince hiç bozulmadan bamyalarınızı gizleyebilir, bamyayı ağzına sürmeyenlere dahi onu keyifle yedirebilirsiniz. Buyursunlar o vakit, bamya buzlukta nasıl saklanır, anlatmaya başlayalım.

Bamyaları bol suda yıkayıp ayıklayın ve sap kısımlarını bıçakla dikkatlice temizleyin Semt pazarlarından yahut marketlerin yeşillik reyonlarından bu sıralar en tazesini temin edebileceğiniz bamyaları alın. Eve geldikten sonra ilk işiniz onları bol suda adamakıllı yıkamak olsun. Ardından bamyalarınıza dikkatlice bakarak üzerlerinde kesik, yırtılmış, delik olup olmadığını denetim edin. Darbe almış, çürümüş olanları ayıklayın. Hemen sonrasında keskin bir bıçak sayesinde bamyalarınızın sap kısımlarını bir huni biçiminde olacak şekilde dikkatlice mutlak. Bu aşamada mutlaka iç kısma girmemeye, bamyalarda kesik, delik açmamaya itina göstermelisiniz. Üzerinde rastgele bir delik oluştuğunda hem dondurucuda gizleme süreniz kısalacak üstelik pişerken salyalanma yapacaktır, aman diyelim.

Bir kenarda buzlu su, bir kenarda dahi içine birkaç damla limon suyu damlattığınız kaynar su hazırlayın Bamyaları saklamanın en kolay ve sıhhatli yollarından biri şoklamak. Bu sebeple bamyaları temizledikten sonra derin bir kap çıkarıp içine soğuk su ve çokça buz koyun. Ayrı bir tencere çıkarıp onda dahi çokça suyu kaynatmaya başlayın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir