Bitin Yavrusuna Ne Denir

Bit Yavrusuna Ne Denir Ve Ne Ad Verilir?
Bit Yavrusu Nedir Güncelleme Tarihi: Bilimsel adı Phthiraptera olan bitler, ademoğlu ve hayvanların derisiyle beslenen parazit bir böcek türüdür. En süratli üreyen çeşitleri baş bitleridir. Kasık bitleri seksüel yolla bulaşır. Anoplura adıyla dahi bilindik beden bitleri şayet sadece memeli hayvanlarda ve insanlarda görülür. Bit yavrusuna ne ad verilir tüm detayları ile hazırladık. Haberin Devamı Halk arasında bit sözcüğünün yerine sarfedilen pekçok kelime vardır. Bunlar arasında en süregelen olanları böcek sözcüğünün kısaltması olan böcü ve kehledir. İlk Anlamı – Sözüne güvenilmeyen, bir dediği bir dediğini tutmayan kimse  İkinci Anlamı – Yılışık, bayanlara sarkıntılık eden    Bit Yavrusu Nedir? Ortalama hayat süreleri bir hafta ile 10 gün arasında değişir. Bit yavrularının en küçüğü 2, en büyüğü 5 mm’dir. Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberleri, köşe yazıları, magazinden politikaya, spordan seyahate tüm konuların tek adresi Hurriyet.com.tr haber içerikleri müsaade alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Phthiraptera takımı üyeleri, omurgalı hayvanlar üzerindeki parazitliliği ve tek bir ventral sinir kavşağı meydana getirmek için metatorasik gangliyonlarının, karınsal ile kombinasyonu dahi girmek üzere anlaşılır bir şekilde gruplandırılmıştır. Bununla beraber son olarak sınıflandırmalarda Mallophaga’nın olduğunu ve şimdilik dört alt takımının bulunduğunu göstermiştir:
4.000 türü kuşlardaki ve 800 türü şayet memelilerdeki parazitler olmak suretiyle aşağı yukarı 5.000 türü teşhis edilmiştir. Evcil hayvanlar ve kuşların bulunduğu tüm habitatlarda her kıtada bit yer alır. Hatta ‘teki dahi 15 türü (Austrogonoides ve Nesiotinus cinsinde) teşhis edilmiştir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir