Bartın’ın Neyi Meşhur?

Bartın'ın Neyi Meşhur?

Bartın’ın neyi ünlü: Bartın’ın en ünlü yemekleri Bartın’ın nesi ünlü, Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Bartın şehrimizin çoğunlukla yeşillik ve yeşillik ürünleri ünlü olan yemekleri bulunmaktadır. Bartın’ın nesi ünlü, Bartın’a gittiğimde ne yemeliyim, yemeden dönmemem gereken lezzetler, Bartın’ın en ünlü ve en hoş yemekleri nelerdir diyorsanız doğru yerdesiniz. Bartın’ın Meşhur Yemekleri ve Tatlıları Pum pum çorbası; ismi kadar ilginç bir çorba çeşididir. Çorba içmeyi seviyorsanız bu farklı lezzeti denemelisiniz. Kabak burması; ramazan ayı, bayram ve hususi günlerde bu tatlıdan başka hiç bir tatlı yapılmaz ve tüketilmez desek yeridir. Bağımlılık yaptığı söylenmektedir ve Bartın’a gittiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetlerdendir.

Amasra salatası; hem görünüşü hem içerisine koyulan malzemelerin doğallığıyla bugüne kadar yediğiniz salataları unutun. Bu salata sarfedilen bütün malzemeler doğal olduğu için tümü beraber tüketildiğinde ağızda apayrı bir lezzet bırakmaktadır. Kırk katlı börek; çok eziyetli fakat yemesi çok zevkli olan, leziz bir börektir. Eğer börek, hamur işi gibi yiyecekleri seviyorsanız kırk katlı böreği de Bartın’da mutlaka tatmalısınız. Bartın’ın Diğer Meşhur Yiyecekleri Bartın’ın en ünlü yemekleri;
Taraftar değil haberciyiz! Bartın’ın Neyi Meşhur Plaka Kodu: Alan Kodu: Nüfusu(2013):  Bartın Hakkında Kısa Bilgi; Meşhur Yemekleri Diğer Meşhurları Yaygın Tarım Faaliyetleri Tarihi Yerleri İlçeleri Anasayfa Hayat ve Yaşam Bartın’ın neyi ünlü? Bartın 1991 senesinde Zonguldak’tan ayrılarak vilayet statüsüne kavuşmuştur. BARTIN’DA GEZİLECEK YERLER İnkumu Plajı Kuş Kayası Yol Anıtı Kuşkayası Batı Karadeniz Bölgesinde Roma İmparatorluğu döneminde yaptırılmış olan bir anıttır.

Amasra Müzesi Amasra Müzesi, ‘nin kuzeybatısındaki Bartın ilinin Amasra ilçesinde bulunan bir müzedir. Bu ufak vilayet, 2000 senesinde ulusal park duyuru edilen ve 1998’de Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) yönünden Avrupa Ormanları’nda korumada öncelikli alanlardan biri olarak seçilen Küre Dağları Milli Parkı içinde yer almakta. Zengin florası ve yaban yaşamı, doğaseverleri heyecanlandıracak türden.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir